05455504372
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

zeytin yaprağı faydaları

ZEYTİN YAPRAĞI FAYDALARI

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay zeytin yaprağının faydaları konusunda bir açıklama yapmıştır. Bu açıklama ile bir çok sorunun cevabı alındı.
Zeytin yaprağı nedir? Zeytin yaprağı çayı nasıl yapılır? Zeytin yaprağı çayının faydaları nelerdir?

Zeytin ağacı Akdeniz ikliminde yetişir. Çalı formasyonu içerisinde maki bitki örtüsünden bir bitkidir.Güneydoğu Anadolu, Akdeniz,Ege ve Marmara Bölgelerinde yetişmektedir.En kalitelileri Ege ve Akdeniz Bölgesinde yetişmektedir.Meyvesi zeytin yüzyıllardır kahvaltılık olarak tüketilmektedir. Meyvesinden elde edilen zeytin yağı bir çok derde deva durumundadır.Kuran-ı Kerim’e göre de kutsal sayılan bir ağaç durumundadır.

Zeytin yaprağı bağışıklık sistemini güçlendiriyor.Bağışıklı sistemi güçlenen insan kolay kolay hasta olmaz.Karaciğere çok faydası var.Mikroplar ve virüsler üzerinde oldukça etkili.Bunu doğal bir antibiyotik olarak da düşünülebilinir.Kanser olmamak için bol bol extratının vücuda alınması gerekiyor.Ayrıca zayıflama üzerinde de etkili olduğu kullanıcılar tarafından yorumlanmaktadır.

Karatay’a göre vücuttaki mikropları öldürüyor,zararlı mantarları yok ediyor,dost bakterilerin sayısını artırıyor.Vitamin ve mineralce de zengindir.en önemli faydalarından biri de kan şekerinin hızla yükselmesine engel olması ve tokluk kan şekerinin düşürmesidir.

  Lütfen size ulaşabilmemiz için bilgilerinizi eksiksiz gönderin.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN

  Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?