Kimyasal maddelerin zararları | Ersağ | Ücretsiz Üyelik | Fiyat Listesi | Hediye |Network
0 545 550 43 72
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kimyasal maddelerin zararları

12 Mayıs 2018
4 kez görüntülendi

Kimyasal maddeler

Kimyasal maddelerin insan sağlığına ve çevreye zararları nelerdir?

Kimyasal maddeler evimizde,iş yerimizde, okulda, sokakta yani her yerde karşımıza çıkmakta ve bizleri ciddi bir şekilde etkilemektedir.Bu etkiler bazen hızlı bir şekilde ve alenen bizlerde tesirini gösterirken bazen sinsi bir şekilde yavaş yavaş vücudumuzu zehirlemektedirler.

Evlerimizde,iş yerlerimizde ve ya okullarda temizlik maddesi adı altında kullanılarak bizlerin sağlığını tehdit etmektedirler.Deterjanlar maddeler içerdiği kimyasal madde ve bileşikler açısından sağlığımıza olumsuz etki edebilmektedir. Bilhassa çamaşır ve bulaşık yıkarken bayanların kimyasala maruz kalması örnek gösterilebilir. Bundan dolayı koruyucu olarak eldiven kullanabilirler.Sizce bu yeterli mi? Yoksa bana bir şey olmaz mı diyorsunuz.Ya da kimseye birşey olmuyor bana mı olacak? Madem zararlı devlet neden izin veriyor ? Bu şekilde aptalca sorularla kendinizi kandırmak yerine tedbirinizi alıp daha kaliteli sağlıklı yaşamayı ilke edinmek gereklidir.

Fosfat kimyasal bir madde olarak çamaşırlarda daha beyaz olmayı sağlayan ama pek de masum olmayan bir madde.Kanserojen maddeler arasında olup cilt de zararlara sebep olduğu gibi astım gibi rahatsızlıkları tetiklemektedir.Kancalı bir yapıya sahip olması sebebiyle çamaşırdan kolay kolay durulamayla çıkmayan özelliği vücudumuzda derideki gözeneklerden geçip  geri dönülemez sıkıntıların başlamasına sebep olmaktadır.

Çamaşır suyu ise birçok ülkede yasaklanması işin önemini ortaya koymaktadır.Çamaşır suyunu dünyada en çok Türk kadınlarının kullandığını sık sık duymak bizlerin sağlık konusunda daha çok yol almamız gerektiğinin kanıtı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tuvalete çamaşır suyunu döktüğümüzde içeriğindeki maddelerin daha sonra idrarla birleşmesi sonucu oluşan son derece zehirli maddenin en hassas yerlerimizden vücudumuza girmesi ile bizleri nelerin beklediğini anlamak için artan kanser vakıalarının sayılarına bakmak yeterlidir.

‘Oo ben çamaşır suyu olmadan yapamam’ diyen kadınlarımız kendileri adına mı yoksa zehirlenen çocukları ve  ailesi adına mı buna karar verdiklerini irdelemeleri gerekmektedir.

Kimyasal maddeler sadece temizlik ürünlerinde mi var?

Tabiki sadece temizlik ürünlerinde bulunmamaktadır.Kullanılan kozmetik ürünlerde,parfüm ve roll-onlarda ister koruyucu madde olarak isterse yapısal özellik olarak olsun malesef bulunmaktadır.Kimyasal maddeleri kullanmamaya özen gösteren firmaları bu konuda tebrik etmek gerekir.Bunlardan çok ciddi bir biçimde zararlı kimyasallardan uzak duran ersağ şirketi ürettiği ürünlerle hem insanları hem diğer canlıları ve çevreyi düşünen bir firmadır.Neden ersağ sorusunun ilk cevabı bu olsa gerek.

Zararlı kimyasalların sadece insanlara değil doğal ortamada zarar verdiği görülmektedir.Toprak kirliliği,su kirliliği en önemli tehditlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.Verimsizleşen topraklar, kirlenen sular tüm canlıların hayatını olumsuz etkilemektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Anonim dedi ki:

    Kesinlikle bırakmak lazım kimyasalları

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?