05455504372
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ersağ Vişne çekirdeği Yağının Faydaları Nelerdir

vişne çekirdeği
Vişne çekirdeği yağı

Vişne Çekirdeği Yağı Faydaları Nelerdir?

Faydaları

Ersağ vişne çekirdeği yağı

Vişne çekirdeğinin yağı A, B VE C vitamini bakımından oldukça zengindir. Buna ek olarak içerisinde oleik ve linoleik asitler bulunur. Vişne insan vücudu için oldukça faydalıdır. Cildimizin güzel ve genç kalmasını sağlarken, vücut sağlığını da korur. Cilt sorunlarını tedavi eder, saç bakımında da oldukça önemli bir yere sahiptir. ERSAĞ şirketi vişne çekirdeği yağı satışına başladı. tedarik için 0 545 550 43 72 arayınız.

Vişne çekirdeği antioksidan bakımından oldukça güçlü olduğundan hücre içerisine gire kanser hücrelerine karşı koruma kalkanı oluşturur ve kanser hücrelerini vücuttan dışarı atar. Yapılan araştırmalarda tümörleri yok olmasını sağladığı görülmüştür. Bu yağı, yapacağınız masaj yağlarının içerisine katarak kullanabilirsiniz.

işnenin içerisinde bulunan guercetin sayesinde kardiyovasküler sistemin doğru çalışmasını sağlar. Kalp hastalığının oluşmasındaki en büyük etken olan stresi azaltır. Bu sayede kap krizi ve kalp hastalıklarının oluşmasını minimuma indirir.

Vişne çekirdeği yağının içerisinde bulunan antisiyanin sayesinde damarlardaki tıkanmayı engelleyip, kan dolaşımının bozulmasına engel olur. Vişne çekirdeği yağı cilde uygulandığı bölgede kızarmalar meydana gelir. Bu kızarmalar hücrelerin canlandığını ve o bölgeye kan geldiğinin göstergesidir. Bu nedenle yağı kullandıktan sonra ki kızarıklık ta tedirgin olmayınız.

Vişne çekirdeği yağı güçlü bir antienflamatuar olup Vücudun yatışmasında oldukça fayda sağlamaktadır. Bir başka özelliği olan antioksidanlar sayesinde gün boyu yaptığımız aktiviteler sonrasında yorgunluğun giderilmesinde yararlı olacaktır. Vişne çekirdeği yağı kas ağrılarında da etkilidir.

Günümüzde birçok insanın sorunu olan Artrit ile mücadele de vişne çekirdeği yağı bize yardımcı olacaktır. Vişne çekirdeği yağı antienflamatuar özelliği sayesinde kas ve kemiklerde meydana gelen ağrıların azalmasını sağlayacaktır. Yaş aldıktan sonra eklemlerde ağrılar bununla beraber seyreden şişlikler ile mücadele için düzenli olarak vişne çekirdeği yağını günlük vücut kremlerimize katarak kullanmalıyız. Aynı zamanda vücutta biriken ürik asidin azalmasını sağlayarak böbrek hastalıklarını da engeller.

*Diüretik etkisi sayesinde vücutta biriken ürik asidin azalmasını sağlayarak böbrek hastalıklarını da engellemeye yardımcı olurken idrar söktürücü özelliği de mevcuttur.
*İçeriğindeki quersetin ve antisiyoninler sayesinde, oksidatif stresi azaltarak bazı nörolojik hastalıkların (Alzheimer, Parkinson ve Demans gibi) önlenmesine yardımcı olmaktadır.
*Melatonin hormonunun düzenli salgılanmasını destekleyerek uyku kalitesini arttırmaya yardımcıdır.
*Vişne çekirdeği yağı düzenli olarak günde bir defa kullanıldığı zaman, midede tokluk hissi vermeye yardımcıdır ve kilo kontrollerine destektir.
*Vişne çekirdeği yağı cilt üzerindeki ölü derileri temizleyerek hücrelerin yenilenmesine katkı sağlar. Bu sayede cilt üzerinde bulunan sivilce, leke ve aknelerin yok olmasına yardımcı olmaktadır.
*Potasyum içeriğinin yüksek olması özellikle beyin sağlığında ön plana çıkarken, B17 Vitamin açısından zengin olması anti- tümör etkinliğini arttırmaya yardımcıdır.

KULLANIMI:

Harici (Cilt) ve Dahili (ağız yoluyla) kullanıma uygun olan vişne çekirdeği yağı Sabit yağ grubunda yer almaktadır. Cilt üzerinde; yeterli miktarda sorunlu bölgelere masaj yapılarak tercihen uygulanabilir. İçilerek yapılan kullanımında ise; günde 3-4 damla vişne çekirdeği yağı tercihen kullanılabilir.
Yağlar 25 derecenin altında oda sıcaklığında ağzı kapalı olarak karanlık, serin ve kuru ortamlarda saklanmaktadır. Günde 1 kez cilt üzerine sürülerek uygulanır.

Vişne çekirdeği yağı vücudumuzun doğru beslenmesini, oksijen almasını ve kan dolaşımının düzenlenmesini sağlandığında, Vücudun dinlenmesine ve rahatlamasına da yardımcı olur. Sinir sistemini düzenleyerek stresin azalmasını sağlar. Vişne çekirdeği yağını alın bölgesine masaj yaparak uygularsanız anksiyeteninde azalmasını sağlamış olursunuz.

Vişne çekirdeği yağı dikkat ve odaklanmanın gelişmesinde etkilidir. Yağın içerisinde bulunan antioksidanlar neyin hastalıklarının oluşmasını engeller. Bu sayede alzaymır ve demans gibi hastalıklardan korunmayı sağlar. Vişne çekirdeği yağı içerisinde kuersetin ve antisiyoninlerde bulunur.

Birçok insan gün içerisindeki işlerinden sonra yorgun düşmesine rağmen uyuyamaz. Bunun sebebi uyku için oldukça önemli olan melatonin hormonunun eksik olmasıdır. Vişne çekirdeğinin yağı içerisinde melatonin fazla olduğundan gece yatmadan önce vücudunuza sürerseniz daha derin ve rahat bir uyku geçirmeniz yardımcı olacaktır.

Vücudumuz dış etmenlerden ötürü vücuda giren mikrop, bakteri ve virüsler nedeniyle bağışıklık sisteminin düşük olması nedeniyle hastalanır. Vişne çekirdeği yağı vücudumuza gerekli olan vitamin ve mineralleri sağlayarak vücudumuzu hastalıklara karşı koruma kalkanı oluşturmasını sağlar. Aynı zamanda yağın antioksidan özelliği sayesinde enfeksiyonel hastalıklardan da korunmamıza yardımcı olur. Vişne çekirdeği yağı cilde uygulandığı zaman, ciltte meydana gelecek alerjik reaksiyonları engeller. Güneşin zararlı ışınlarına karşı korumada oluşturur.

Vişne Çekirdeği Yağı Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Vişne çekirdeği yağı düzenli olarak günde bir defa kullanıldığı zaman, midede tokluk hissi vererek daha az yemenizi sağlar. Bu sayede kilo vermenizde etkili olacaktır. Az yemeniz rağmen enerjinizde herhangi bir azalma olmayacaktır. Çünkü vişne çekirdeği yağı vücudunuza gerekli olan vitamin ve minerali karşılayacaktır.

Vişne Çekirdeği Yağının Cilde Faydaları

Vişne çekirdeği yağı cilt için faydalı olan eve c vitamini bakımından oldukça zengindir. Bu sayede düzenli olarak kullanımda cildin pürüzsüz görünüme dönüşmesini sağlar. Cilt üzerinde ki ölü derileri atarak, yeni hücre oluşumunu destekler. Bu sayede cilt güzel ve genç kalır. Vişne çekirdeği yağı ciltte oluşan sivilce ve akne tedavisinde kullanılmakta olup zaman ile sivilcelerin yok olmasını ve tekrar oluşmasını engeller. Gözenekleri tıkayan siyah noktaların üzerine iki defa sürerek siyah noktalardan da kurtulmanız mümkün. Vişne çekirdeği yağı içerisinde bulunan yararlı yağ asitleri cildin tok ve sıkı kalmasını sağlarken, yaşlanmayı geciktirir. Bunun yanında vişne çekirdeği yağı cildin kurumasını engelleyip sürekli nemli kalmasını sağlar. Vişne çekirdeği yağı doğal bir ürün olduğundan, her cilt tipinin kullanımına uygundur. Vişne yağı aynı zamanda güneş lekelerinin tedavisinde de kullanılmaktadır.

Vişne Çekirdeği Yağının  Saça Faydaları

Vişne çekirdeği yağı içerisinde bulunan A, B, c ve e vitamini sayesinde saçlar için oldukça faydalı doğal bir yağdır. Bu yağ saç diplerine uygulandığı zaman gözenekleri açarak hücrelerin nefes almasını sağlar. Bu sayede saçlar daha sağlıklı ve güçlü bir şekilde uzar. Aynı zamanda saç diplerindeki fazla yağlanmayı engelleyip, parlak ve ışıltılı saçlara kavuşmanıza yardımcı olur.

ERSAĞ şirketi vişne çekirdeği yağı satışına başladı. tedarik için 0 545 550 43 72 arayınız.

  Lütfen size ulaşabilmemiz için bilgilerinizi eksiksiz gönderin.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Ferdi dedi ki:

   Harika bir ürün

  BİR YORUM YAZIN

  Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?