ERSAĞ HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI | Ersağ | Ücretsiz Üyelik | Fiyat Listesi | Hediye |Network
0 545 550 43 72
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

ERSAĞ HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

14 Temmuz 2018
6 kez görüntülendi

ERSAĞ HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Alternatif tıbbın en mucizevi ürünlerinden ersağ hindistan cevizi yağı ile tanışın! Hindistan cevizi yağı faydaları nelerdir? Kullanım konusunda; cilt bakımından, yemeklere kadar oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan hindistan cevizi yağına dair tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

hindistan cevizi yağı

KOD:2026   Net : 250 g   

Önerilen  Kullanım Şekli: Yemeklere,sıcak yiyeceklerin içerisine bir tatlı kaşığı ilave edilerek veya ekmeğe sürüp tüketilebilir. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. 24 ‘C nin altında katılaşır. Soğuk presle elde edilmiştir.

Hindistan cevizi yağı nedir?

Hindistan gibi tropikal bölgelerde yetişir. hindistan cevizinin içinin soğuk sıkım yöntemiyle sıkılmasıyla elde edilen bir yağdır.

Ersağ hindistan cevizi yağı içeriğindeki ester sayesinde çok güzel kokar ve cilt için çok faydalıdır.Hem kuru hemde yağlı ciltler için ferahlık verirken kırışıklığı da gidermesi çok ilgi çekicidir.

Hızlı bir şekilde enerjiye dönüştüğünden kilo vermede önemli bir etkiye sahiptir.

İdrar yolu enfeksiyonlarına, diş eti hastalıklarına ve apselere neden olan bakterileri ve mantarları öldürür. Grip, HIV, Tifo ve diğer enfeksiyonlu hastalıklara neden olan virüslerle savaşır. Bağırsaklardaki parazitleri engeller ve bağırsak hareketlerini düzenler. Diğer bağırsak hastalıkları olan, ülser, kolit, huzursuz bağırsak ve chron gibi hastalıkların etkisini azaltır. Reflüye iyi gelir ve atakları yatıştırır. Kemik ve kasları kuvvetlendirir. Kalp ve damar sağlığını korur. İyi kolesterolü yükseltir.

Kulak ağrısına,varislerin yok olmasına, cilt güzelleşmesine , saçların dökülmesini önleyip,makyaj temizliğine,dişleri beyazlatmaya, güzel kokulu olmaya,pişiklere, dişlerin beyazlatılmasına,güneş yanıklarına iyi gelmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Alzheimer hastalığı ile yaklaşık 5,4 milyon insan teşhis edilmiştir. Bu rakam yaşlanan nüfus ile hızla büyüyor.

Onlardan biri Steve Newport’du. Karısı Mary Newport bir doktordu. Mary kocasının ciddi Alzheimer hastalığı olduğunu öğrendi.

Doktor kocasını hastanede muayene ettiğinde, Steve’den bir saat çizmesini istedi. Bunun yerine, birkaç daire çizdi ve daha sonra mantıksız birkaç figür çizdi. Hiç bir saat gibi değildi!

Doktor onu bir kenara çekti ve şöyle dedi: “Kocanız çoktan Alzheimer hastalığının eşiğinde!”

Bir kişinin Alzheimer hastalığı olup olmadığının bir testi olduğu ortaya çıktı. Mary o sırada çok üzgündü, ama bir doktor olarak, sadece pes etmeyecekti. Hastalığı incelemeye başladı. Alzheimer hastalığının beyine glikoz eksikliği ile ilişkili olduğunu keşfetti.

Araştırması şunları söylüyor: “Yaşlıların demansı kafasına diyabet gibi geliyor! Birisi Diyabet veya Alzheimer hastalığı semptomlarına sahip olmadan önce, vücut zaten 10 ila 20 yıl boyunca problemleri vardı.”

Dr. Mary’nin çalışmasına göre Alzheimer hastalığı Tip 1 veya Tip 2 diyabetlere çok benzer. Nedeni aynı zamanda insülin dengesizliğidir.

İnsülinin bir sorunu olduğu için, beyin hücrelerinin glikozu emmesini önler. Glikoz beyin hücrelerinin beslenmesidir. Glikoz olmadan, beyin hücreleri ölür.

Sonuç olarak, bu yüksek kaliteli proteinler vücudumuzu besleyen hücrelerdir.

Ama beyin hücresimizin beslenmesi glikozdur. Bu iki çeşit yiyeceğin kaynağına hakim olduğumuz sürece, kendi sağlığımızın ustalarıyız!

Bir sonraki soru, nerede glikoz bulmak için? Mağazadan aldığımız hazır glikoz olamaz. Üzüm gibi meyvelerden değil. Alternatif arayışına başladı.

Beyin hücreleri için alternatif besinler, ketonlardır. Ketonlar beyin hücrelerinde gereklidir. Ketonlar vitaminlerde bulunamaz.

* Hindistan cevizi yağı * trigliserit içerir. * Hindistan cevizi yağı * içindeki trigliseritler tüketildikten sonra karaciğerde ketonlara metabolize edilir. Bu beyin hücreleri için alternatif besin!

Bu bilimsel doğrulamanın ardından Dr. Mary, kocasının yemeğine * hindistan cevizi yağı * ekledi. Sadece iki hafta sonra, resim ve saat testleri yapmak için tekrar hastaneye gittiğinde, ilerleme inanılmazdı.

Mary şöyle dedi: “O zaman, Tanrı’nın dualarımı duyduğunu mu sandım? Hindistan cevizi yağı işe yaramaz mıydı? Ama başka yolu yok. Her neyse, * hindistancevizi yağını almaya devam etmek daha iyi”.

Dr. Mary artık geleneksel tıp pratiğinin bir parçasıydı. Geleneksel tıbbın yeteneklerini açıkça biliyordu.

Üç hafta sonra, onu bir akıllı saat testi yapmak için üçüncü kez aldı, performans son kez daha iyi oldu. Bu ilerleme sadece entelektüel değil, aynı zamanda duygusal ve fizikselti.

Mary şöyle dedi: “Koşmasını yapamadı ama şimdi koşabiliyor. Bir buçuk yıldır okuyamadı, ama şimdi üç ay boyunca * hindistan cevizi yağı * aldıktan sonra tekrar okuyabiliyor.”

Kocasının hareketleri zaten değişmeye başlamıştı. Sabahları konuşmadı. Şimdi pek çok değişiklik fark etti: “Şimdi kalktıktan sonra, ruhludur, konuşuyor ve gülüyor. Suyu içiyor ve kendi başına eşyaları alıyor.”

Yüzeyde, bunlar çok basit günlük görevlerdir, ancak sadece kliniğe gelen veya evde akraba olan akrabaları sevinçle karşılaşabilirler: Böyle bir ilerlemeyi görmek kolay değildir!

Bu yazıyı bizlere göndererek yayınlamamızı sağlayan Fatma ÜSTÜN kardeşimizi çok teşekkür ediyoruz.

Hindistancevizi yağı nasıl kullanılır?
1. “Oil Pulling” yapın.
2. Makyajınızı temizleyin.
3. Saç bakımı yapın
.4. Cilt bakımı yapın.
5. Buklelerinizi ehlileştirin.
6. Cildinizi güzelce ovun.
7. Diş temizliğinde kullanın.
8. Ferah kokun.
9. Kütiküllerinizi yumuşatın.
10. Pürüzsüzce tıraş olun.
11. Güneş yanıklarını dindirin.
12. Pişiklerde kullanın.
13. Bebeğinizin başındaki konakları yumuşatın.
14. Saç bitlerinden kurtulun.
15. Sağlıklı bir atıştırmalık yapın.
16. Saman nezlesi için kullanın.
17. Bebeğiniz diş çıkarırken duyduğu acıyı azaltın.
18. İyileşmeye yardımcı olur.
Hindistancevizi yağının kesikler ve sıyrıklar üzerinde uygulanması, yarayı bakterilerden korur ve iyileşmesine yardımcı olur. Ayrıca şişkinleri ve hasarı azaltması amacı ile çürükler üzerinde de kullanabilirsiniz.
19. Böcek ısırıklarına iyi gelir.
20. Ayak kokusu ile savaşın.
21. Tıkanıklarınızı rahatlatın.

Bu nimetten yararlanmak gerekli diye düşünüyoruz.

Üye olmak için tıklayınız…

Sipariş girmek için tıklayınız…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?