ÇAM KABUĞU EKSTRATI | Ersağ | Ücretsiz Üyelik | Fiyat Listesi | Hediye |Network
0 545 550 43 72
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

ÇAM KABUĞU EKSTRATI

ÇAM AĞACI NEDİR?

Çamgiller familyasından olan çam ağaçları kozalaklı ağaçların genel ismidir. Çam ağaçları farklı ortam şartlarında yetişen ve ormanlarda bulunan bir ağaç türüdür. Hem yaz aylarında hem de kış aylarında yapraklı olarak kalabilen bu ağaçlar havayı temizledikleri için hem bahçelerde hem de parklarda yetiştirilirler. Dünya üzerinde çam ağaçlarının 100’den fazla çeşidi bulunur. Türkiye’de ise 5 farklı çeşidi bulunmaktadır.

çam ağacı

Halep çamı, İran çamı, Sarıçam, Karaçam ve Kızılçam türleri Türkiye’de yer alır. Tüm topraklarda yetişebilen çok dayanıklı bir ağaçtır. Kış ve yaz aylarında yaprak dökmez. Uzun ömürlülerdir bazı türleri 1000 yıl kadar yaşayabilir. Kuraklığa dayanıklıdır. Kozalakları bulunur ve bu kozalaklar içinde çam tohumları vardır. Reçinesi bulunur ve bundan faydalanılır. Özellikle öksürük ve astım hastalığına iyi gelir. Parfüm yapımında kullanılır. Şehirlerdeki tozun çok büyük kısmını emer ve çevre kirliliğini önler.

ÇAM KABUĞU EKSTRESİ

Bitkilerin etken maddelerinin çıkartılması ekstre olarak tanımlanmaktadır. Bu teknolojiyi şu anda Türkiye’de sadece ersağ ilaç sanayisi firması gerçekleştirebilmektedir. Son olarak çam kabuğunun ekstresi çıkartılmış olup farklı ürünlerde kullanılarak bu kainat hazinesinin faydalarından insanlığın yararlanması sağlanmaktadır.

çam kabuğu

ÇAM KABUĞUNUN BİLİNEN FAYDALARI

Doğal ortamın en güçlü antioksidanlarından biridir.Onun bu gücünün kaynağı ise içeriğindeki oligomerik antioksidan bileşenler.Bu antioksidan bileşenlerin aynı zamanda antibakteriyel, antiviral, kanser ve yaşlanma karşıtı, anti-iltihabi ve antialerjik özelliklere sahip olmaları nedeniyle sağlığa pek çok konuda faydalarının olduğu bilinmektedir. Kaslardaki sertliği alabilen, kan dolaşımı problemlerini, yüksek kan basıncını, osteoartriti, diyabeti, kısırlık problemlerini, iktidarsızlığı, cilt problemlerini, göz hastalıklarını ve spor yorgunluğunu giderebilen çam kabuğu ekstresi, hiç kuşkusuz değerli bir ürün.

WATSAP 0 545 550 43 72

Glukoz Seviyesini Düşürür, Şeker Hastalığı Semptomlarına İyi Gelir.Çam kabuğu ekstresi, şeker hastaları üzerindeki etkilerine dair araştırmalar mevcut. Çin’de bulunan bir araştırma enstitüsü, tip 2 diyabete sahip 77 hasta üzerinde araştırmalar gerçekleştirmiştir ve hastalara 12 hafta boyunca şeker tedavisi ile birlikte çam kabuğu ekstresi, verilmiştir. Sonuçlara göre özüt, kandaki glukozu ciddi anlamda düşürmüştür ve endotelyal fonksiyonlara iyi gelmiştir. Dolayısıyla diyabet konusundaki faydalarını ciddiye almak gerekmektedir.

Duyma Kaybını Önlemeye Yardımcı Olur.

Alerjiler . Bazı araştırmalar, alerji mevsiminin başlamasından önce standart bir çam kabuğu özü almanın, huş alerjisi olan kişilerde alerji semptomlarını azalttığını göstermektedir.

Astım . Astım ilaçları ile birlikte günlük çam kabuğunun standart bir ekstraktını almak, astım semptomlarını ve astımlı çocuklarda ve yetişkinlerde kurtarma inhaleri ihtiyacını azalttığı görülmektedir.

Atletik performans . Gençler (20-35 yaş), yaklaşık bir ay boyunca günlük olarak çam kabuğunun standartlaştırılmış bir özünü aldıktan sonra bir koşu bandında daha uzun süre egzersiz yapabiliyor gibi görünüyor. Ayrıca, bir fiziksel uygunluk testi veya bir triathalon için antrenman yapan sporcular, 8 hafta boyunca günlük olarak aldıklarında testlerde ve yarışmalarda daha iyi performans gösterirler.

Dolaşım problemleri . Çam kabuğunun standartlaştırılmış bir ekstraktının ağız yoluyla alınması, dolaşım problemleri olan kişilerde bacak ağrısını ve ağırlığını ve sıvı tutmayı azaltır. Bu ekstraktın kompresyon çorapları ile kullanılması da kompresyon çoraplarının tek başına kullanılmasından daha etkili görünmektedir. Bazı insanlar da bu durumu tedavi etmek için at kestanesi çekirdeği ekstresi kullanır, ancak deniz çam kabuğu ekstraktını kullanmak daha etkili gibi görünmektedir.

Zihinsel fonksiyonun iyileştirilmesi  Araştırmalar, çam kabuğunun standartlaştırılmış bir ekstraktının 3-12 ay boyunca ağızdan alınmasının her yaştaki yetişkinlerde zihinsel işlevi ve hafızayı geliştirdiğini göstermektedir.

Gözdeki retina hastalığı . Standart bir çam kabuğu ekstresinin 2 ay boyunca ağızdan alınması, diyabet, ateroskleroz veya diğer hastalıkların neden olduğu retina hastalığının daha da kötüleşmesini yavaşlatıyor veya engelliyor gibi görünüyor. Aynı zamanda görme yeteneğini de geliştiriyor gibi görünüyor.

Yaşa bağlı kas kaybı  Erken araştırmalar, çam kabuğunun standartlaştırılmış bir ekstraktının ağızdan alınmasının, yaşlı yetişkinlerde kas kaybı belirtileri ile kas fonksiyonunu iyileştirdiğini göstermektedir.

Dikkat eksikliği-hiperaktivite bozukluğu (DEHB)  Çam kabuğunun standartlaştırılmış bir özütünün ağızdan alınması, yetişkinlerde DEHB belirtilerine yardımcı görünmemektedir. Bununla birlikte, bir ay boyunca ağızdan alması, çocuklarda semptomları iyileştiriyor gibi görünmektedir.

Zihinsel bozukluk  Erken araştırmalar, çam kabuğunun standartlaştırılmış bir ekstraktının alınmasının, hafif zihinsel bozukluğu olan yetişkinlerde zihinsel işlevi geliştirdiğini göstermektedir.

Soğuk algınlığı  Soğuk algınlığının başlangıcından başlayarak, günde iki kez ağızdan standartlaştırılmış bir çam kabuğu ekstresi almak, soğuk algınlığı ile gün sayısını ve kayıp iş günlerini azaltıyor gibi görünüyor. Ayrıca semptomları yönetmek için gerekli olan tezgah üstü soğuk ürünlerin miktarını azalttığı görülmektedir.

Tıkalı arterler (koroner arter hastalığı)  4 hafta boyunca günde üç kez standart bir çam kabuğu özü almanın tıkanmış arterlerle ilişkili bazı komplikasyonları iyileştirmeye yardımcı olabileceğine dair bazı kanıtlar vardır.

Diş plağı  İlk araştırmalar, 14 gün boyunca çamı kabuğundan eklenmiş ekstrakt ile en az 6 adet sakız çiğnemenin kanamayı azalttığını ve plakın artmasını önlediğini göstermektedir.

Bacak krampları  Günlük olarak çamı kabuğunun standartlaştırılmış bir ekstraktının alınmasının bacak kramplarını azaltabileceğine dair bazı kanıtlar vardır.

Bir iç kulak bozukluğu (Meniere hastalığı)  Erken araştırmalar, çamı kabuğunun standartlaştırılmış bir ekstraktının alınmasının, kulaklarda çınlamayı ve Meniere hastalığı olan yetişkinlerde genel semptomları azaltabileceğini göstermektedir.

Menopoz semptomları  Erken araştırmalar, çamı kabuğunun standartlaştırılmış bir ekstraktının ağızdan alınmasının yorgunluk, baş ağrısı, depresyon ve anksiyete ve sıcak basması gibi menopoz semptomlarını azalttığını göstermektedir.

Enfeksiyonları Yok Eder

Çam kabuğu ekstresi, üzerinde yapılan araştırmalarda, onun pek çok bakteri üzerinde ölümcül etkilere sahip olduğu görülmüştür. Bazı bakteri türlerini doğrudan yok eden bir etki yaratırken, bazılarının ise çoğalma ve gelişimine engel olmaktadır.

Cildi UV Işınlarından Korur

Güzel bir cilt sahibi olmayı kim istemez ki? Çam kabuğu ekstresi, antioksidan özellikleri, bu hedefe ulaşmanızı oldukça kolaylaştırıyor.
Pek çok kişi, hem güneşin D vitaminini alabilmek hem de güneş ışınlarından korunmak istiyor. Ancak güneş kremlerinin UV ışınlarını doğrudan engellemeleri, D vitamini alımına engel oluyor. Çam kabuğu ekstresi, ile üretilmiş koruyucu ürünlerin ise deri hücrelerinin zarar görmesine engel olduğu ve buna karşın D vitamini alımına da engel olmadığı tespit edilmiştir.

İktidarsızlığı Azaltır

Son bir kaç on yıldır iktidarsızlık problemi çok daha sık bir şekilde görülüyor ve onun tedavisi için hem medikal hem de doğal pek çok tedavi yöntemi sunuluyor.

Japonya’da yapılan bir araştırmada, çam kabuğu özütü ile birlikte verilen L-arginine besin desteğinin, hem sperm adedini ciddi anlamda arttırdığı hem de iktidarsızlığın giderilmesine yardımcı olduğu görülmüştür.

İnflamasyonları Azaltır

Vücudumuza zarar veren serbest radikalleri agresif bir şekilde ortadan kaldıran çam kabuğu ekstresi, böylece temel olarak pek çok rahatsızlığa da başarıyla engel olmaktadır.

Ülkemizde yapılan bir araştırmada özellikle ameliyat sonrası ortaya çıkan inflamasyonların çam kabuğu ekstresi ile büyük oranda engellendiği görülmüştür.

http://

Çam Kabuğu ekstresi, ile Aspirinin Karşılaştırması

Çam Kabuğu Pıhtılaşmayı Aspirinden Daha İyi Engeller

Yapılan bir çalışmada çıkan sürpriz sonuçlara göre, çam kabuğu ekstresi, kandaki sigaradan kaynaklı pıhtılaşmayı önlemede aspirinden daha etkili olduğu ve kanamalara da sebep olmadığı görülmüştür.

Aspirin Mide-Bağırsak Kanamalarına Sebep Olabilir

15 yıl önceki bir çalışmada, Aspirinin kalp damar hastalıkları ve kolorektal kanseri önlemekte başarılı olduğu görülürken, mide bağırsak kanamalarına sebep olabildiği tespit edilmiştir.

İkisi de Ağrıları Azaltırlar

Her iki ürün de ağrıları azaltsalar da doğal yapısıyla çam kabuğu ekstresi, bir adım öne çıkmaktadır.

ERSAĞ FİRMASININ ÇAM KABUĞU EKSTRATI BULUNAN ÜRÜNLERİ

WATSAPP: 0 545 550 43 72

    Lütfen size ulaşabilmemiz için bilgilerinizi eksiksiz gönderin.