Arı Sütü | Ersağ | Ücretsiz Üyelik | Fiyat Listesi | Hediye |Network
0 545 550 43 72
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Arı Sütü Nedir, Faydaları nelerdir?

03 Kasım 2018
3 kez görüntülendi

Ersağ Arı Sütü

Memeli hayvanların memesinde oluşan süt ile ilgisi olmadığı halde yavru beslenmesinde kullanılması ve süte benzeyen görünümü sebebiyle Türkçe’de süt olarak adlandırılmakta diğer dillerde ise kraliyete ait jel (İng: Royal jelly) olarak adlandırılmaktadır.Ersağ arı sütü üretimi ile piyasada bir numaralı yerini aldı.

ARI SÜTÜ NASIL OLUYOR?

Arı sütü, bir haftalık genç arıların yutak altı bezlerinden salgıladıkları bir enzimdir. Arılar ersağ arı sütünü sadece kraliçe arı ve yavru arıların beslenmesi için üretirler. Kraliçe arı yaşadığı süre boyunca arı sütüyle beslenir. Diğer arılar ise yavruyken ilk 3 gün arı sütüyle beslenir, ilk 3 günden sonra ise bal ve polenle beslenmeye başlarlar.

Arı sütünün üretilmesi de çok zahmetlidir. Arı sütünü bir haftalık genç işçi arılar üretir. Bu arılar ne yeni ergin olmuş acemi arılar ne de kovan dışına çıkarak yıpranmış arılardır. Genç işçi arılar yaşamlarının en verimli zamanlarında, yani bir haftalıkken hem kendileri hem de insanlık için mucizevi faydaları olan arı sütünü üretirler.

Sadece arı sütüyle beslenen kraliçe arı diğer arılardan çok farklı bir hal alır. Fiziksel olarak diğer arıların iki katı kadar bir irilikte ve diğer arılardan iki kat kadar daha ağır olur. Diğer arıların hepsi kısır olmasına rağmen, arı sütüyle beslenen kraliçe arı yeryüzünün en doğurgan canlısı olarak günde kendi ağırlığının 2 katı kadar, 1500-3000 yumurta yumurtlar.

ARI SÜTÜNÜN MUCİZESİ Kovandaki düzenin ve arı kolonisinin hayatının devamı arı sütüne bağlıdır. Arı sütüyle beslenen kraliçe arı kovana hükmeder. Yeryüzünde hiçbir canlı da rastlanamayacak derecede inanılmaz bir doğurganlıktır kraliçe arının yumurtlaması. Kraliçe arının sadece arı sütüyle beslenmesi bu mucizevi ürünün ne kadar etkili ve kuvvetli olduğunu göstermektedir.

Arı sütü mucize etkileri nedeniyle Dünya’nın pahalı sütü. Üretim zorluğu nedeniyle Türkiye’de yılda sadece 50 kilogram kadar üretilen arı sütünün kilosu 10 bin lirayı bulmakta. Arı sütünün en çok üretildiği ülke ise Japonya..
40-50 kovandan bir sezon boyunca ancak 1 kilogram kadar üretim yapılabiliyor.

Araştırmalar, arı sütünün insan vücuduna da, en az kraliçe arıya sağladığı kadar yarar sağladığını ortaya koymaktadır. Arı sütü, bir çok çeşit etken madde: enzimler, aminoasitler, vitamin ve mineraller içermekle kalmayıp, metabolizma için çok önemli olan bileşenleri yapısında bulundurmaktadır.

Arı sütü, Özellikle çocuk gelişiminde, insan vücudunun ihtiyaç duyduğu bütün besinleri barındırdığı için çok yararlıdır. Çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerini hızlandırır. Kas ve kemik gelişimlerini destekler.

-Arı sütünün;üst solunum yolu rahatsızlıklarına iyi geldiği ,Astım, bronşit ve nefes darlığı çeken hastaları tedavi ettiği, akciğeri temizleyip balgamı söktürdüğü bilinmektedir.

Arı sütünün doğal bir insülin gibi kandaki şekeri yakarak enerjiye dönüştürdüğü ve insülin ihtiyacını azalttığı tespit edilmiştir.

Tansiyon hastaları üzerinde yapılan çalışmalarda Arı sütünün tansiyonu dengelediği rapor edilmiştir.

Arı sütü astım, saman nezlesi, karaciğer hastalığı, pankreatit, tip 2 diyabet, diyabetik ayak ülserleri, uyku problemleri, kanser, yorgunluk, premenstrüel sendrom (PMS), kısırlık, menopoz semptomları, mide ülserleri, böbrek hastalığı, kemik kırıkları, cilt bozuklukları ve yüksek kolesterol için kullanılır. Ayrıca, yaşlanmanın etkileriyle savaşmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için de yaygın olarak kullanılmaktadır.

•Kan basıncını düzenler
•Kolesterol seviyesini dengeler
•İnfertilite (kısırlık) sorunların da etkilidir (hem bay hem de bayan)
•Kanseri önlemede etkilidir
•Enflamasyonu azaltır
•Erken yaşlanmayı önler
•Kilo vermeye yardımcı olur.
•Metabolizmayı güçlendirir.
•Menepozu geciktirir
•prostat sorunlarına iyi gelir
•Hatırlama yeteneğini geliştirir.
•Yeni hücre büyümesine yardımcı olur.
•Saç ve cilt bakımında etkilidir.
•Yorgunluğu azaltır, dinçlik verir.
•Virüslerin neden olduğu bakteriyel hastalıkların önlenmesinde büyük rol oynar.
•İktidarsızlık tedavisinde etkilidir.
•Karaciğerin fonksiyonlarını düzenler.

Arı sütü, KRALİÇE ARILARIN BESİN KAYNAĞIDIR., KRALİÇE ARILAR BU SAYEDE 6 YIL YAŞARLAR. Normal arılar 6 hafta yaşarlar. çünkü onlar polan ile beslenirler.

Yeryüzünde besin değeri en yüksek olan doğal bileşen, arı sütüdür. Kraliçe arıyı beslemek için işçi arıların yutak üstü salgı bezlerinden salgılanan özel ve çok değerli bir maddedir.

Arı sütünün hammaddesi; binlerce çiçeğin çiçek poleni, bal özü ve bal arılarının enzimlerinden oluşmaktadır.

Arı sütü, işçi bal arılarının ürettiği kremsi beyaz veya soluk sarımsı sütsü bir salgıdır. Tadı ekşidir ve keskin bir kokuya sahiptir. Yaklaşık % 60 ila % 70 su, % 12 ila % 15 protein, % 10 ila % 16 şeker, % 3 ila % 6 yağ ve % 2 ila % 3 vitamin ve tuz içerir.

Arı sütü, kalsiyum, bakır, demir, fosfor, silikon, kükürt ve potasyum gibi minerallerin yanı sıra B-ailesi vitaminleri, biyotin, inositol, folat, nükleik asitler, gama globülin ve zenginliği gibi zengin besin elementleri içerir. İnsan vücudunun üretemediği 8 temel amino asit de dahil olmak üzere 17 farklı amino asite sahiptir.

Ersağ arı sütü dolgu ve katkı maddesi bulundurmaz. Diğer özellikler, onaylar ve fiyat için tıklayınız.

Ersağ arı sütünü temin etmek için tıklayınız.

  Lütfen size ulaşabilmemiz için bilgilerinizi eksiksiz gönderin.

  Summary
  product image
  Aggregate Rating
  4 based on 6 votes
  Brand Name
  ersağ
  Product Name
  arı sütü
  Price
  TRY 125
  Product Availability
  Available in Stock

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN

  Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?